Disney Plus Netflix’i geçti! Rekabet kızışıyor – Filmfamine.com

Disney Plus Netflix’i geçti! Rekabet kızışıyor – Filmfamine.com

  6 Nisan 2020

  727 Okunma

Dijital yayın platformlarının indirilme rakamları açıklandı. Bu istatistiklerde ise şaşırtıcı bir durum vardı. Disney Plus Netflix'i geçti. İşte uygulamaların indirilme rakamları...

Son dönemde dijital içerik platformları arasındaki rekabet oldukça kızışmış durumda. Netflix; birçok ülkede en çok indirilen yayın uygulaması olurken, Amerika’da rakibinin gerisinde kaldı. Disney Plus Netflix’i geçti ve ABD’de en çok indirilen dijital yayın platformu oldu.

Netflix Türkiye’de bugünün Top 10 listesi

Netflix Türkiye’de bugünün Top 10 listesi

Dijital içerik platformu Netflix’te en çok izlenen yapımlar listesine yeni üyeler ekleniyor ve sıralamalar değişiyor. İşte Netflix Türkiye’de bugünün Top 10 listesi…

Disney Plus Netflix’i geçti ve en çok indirilen uygulama oldu

Yakın zamana kadar Disney’in çizgi roman uyarlaması içerikleri, Netflix orijinal yapımı olarak kullanıcılarla buluşuyordu. Fakat sonrasında Disney Plus adıyla kendi platformunu oluşturan şirket, Netflix’e rakip olmuştu.

Şu anda Türkiye’de kullanılabilir olmayan fakat Avrupa bölgesinde çoğu ülkede ve Amerika’da kullanıma açık olan Disney Plus’ın indirme sayıları firmanın yüzünü güldürüyor. ABD’de kategorisinin en çok indirilen uygulaması olan platform, globalde de 7. sırada yer aldı.

Kategorinin diğer dikkat çeken uygulamaları; Youtube, ABD’de 4. sırada, globalde ise 39.4 milyon indirme sayısı ile 2. sırada yer alırken, Amazon Prime da ABD’de 5. sırada, globalde 3. sırada yer aldı. Global değerlendirmede listenin zirvesinde ise 59.1 milyon indirme ile hala Netflix bulunuyor.

COVID-19 trafikleri artırdı

Beklenildiği gibi Corona virüs salgını da bu uygulamaların trafiğini artırdı. İndirme sayıları açıklanan bu rapora göre, geçtiğimiz Mart ayında trafikler yüzde 30,7 artış gösterdi.

Hatta bilindiği üzere, Netflix gibi bazı yayın platformları bu akışın bir sorun yaratmaması için video kalitesini düşürmek gibi önlemler almıştı.

 1,496 total views,  8 views today

Facebook Yorum Alanı
Yorum Alanı
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden filmfamine sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.